ARTcada.pl

ładuję
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Twój schowek

Elementów w schowku: 0

Przeciągnij tutaj i upuść produkt aby dodać go do schowka 
  Drukuj

  POLECAMY

  Ergonomia wyposażenia biurowego równie ważna co wysokość płacy

  Po raz pierwszy w historii Szwecji pod jednym dachem pracują cztery pokolenia. Sytuacja ta z pewnością ma wpływ na kształt dzisiejszych środowisk pracy, ale być może w inny sposób, niż można by się tego spodziewać. W tym celu Kinnarps zlecił badanie, które udziela odpowiedzi na pytanie, jak różne pokolenia postrzegają swoje miejsce pracy? Wyniki ankiety zostały przedstawione 9.02. br. podczas tegorocznych Targów Meblowych w Sztokholmie. Okazało się, że młodsze pokolenia pracowników uznają ergonomię środowiska pracy za czynnik równie istotny, jak wysokość zarobków.

  Z badania przeprowadzonego na zlecenie Kinnarps wynika, że większość ankietowanych (58%) doświadcza dolegliwości fizycznych – w tym m.in. bólów stawów, których źródłem może być jakość obecnych bądź wcześniejszych stanowisk pracy. 56% respondentów z ‘Generacji Y’ (urodzonych w latach 1980-2000), 57% przedstawicieli pokolenia X (osób urodzonych między 1965 r. a 1979r. ), a także 62% ankietowanych z grupy tzw. baby boomers (urodzonych w okresie 1946-1964) przyznało, że doświadczało pewnych dolegliwości. Okazuje się, że ergonomia to priorytet dla każdego z pokoleń obecnych dzisiaj na rynku pracy. Co więcej, idealne środowisko pracy powinno oferować wyposażenie zarówno nowoczesne, jak i ergonomiczne. Ponadto wśród młodszych pracowników panuje przekonanie, że ergonomia ma tak samo istotne znaczenie, jak wysoka płaca, co z kolei stanowi pewne zaskoczenie.

  „Nawet my, świadomi wartości odpowiednich mebli biurowych, jesteśmy zaskoczeni faktem, że młodzi ludzie aż tak cenią sobie ergonomię w miejscu pracy. Sądziłam, że ergonomia będzie plasować się dużo niżej w rankingu, a to dlatego, że wiele osób po prostu przez długi czas nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji korzystania z nieergonomicznych rozwiązań. Uświadomienie sobie wagi ergonomii odpowiednio wcześnie pozwala uniknąć wielu komplikacji zdrowotnych, co z kolei przekłada się na ogólne lepsze samopoczucie w przyszłości”, komentuje Elisabeth Slunge, Brand/Range/Design Director Kinnarps.

  Wyniki badania dowodzą, że kwestie związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem są ważne dla każdego z aktywnych zawodowo pokoleń, jednak da się tutaj zauważyć też pewne różnice. Na przykład tzw. Millenialsi (Generacja Y) są najbardziej otwarci na środowiska i rozwiązania biurowe nowego typu, a także mają najmniej obiekcji do przyjęcia określonych standardów w zakresie obowiązującego ubioru (tzw. dress code). Przedstawiciele pokolenia X chętnie pracują na stojąco z zastosowaniem biurek na elewatorach; to oni również najczęściej korzystają w biurze z mediów społecznościowych w celach prywatnych, a do tego zdarza im się ulegać rozproszeniu przez otrzymywanie niechcianych e-maili. Babyboomersi cechują się z kolei dość tradycyjnym podejściem do pracy, tzn. najlepiej pracuje im się we własnym pokoju biurowym – w ciszy i spokoju. Według Elisabeth Slunge, aby stworzyć właściwe środowisko pracy, pracodawcy powinni dać swoim pracownikom możliwość wyboru i elementów wyposażenia, i narzędzi do pracy.

  „Aby firma mogła utrzymać się na rynku i jawić się jako atrakcyjny pracodawca, niezbędne jest elastyczne podejście i wrażliwość na potrzeby pracowników. Mimo iż różne pokolenia mają zróżnicowane preferencje, to należy pamiętać nie tylko o znaczeniu wieku pracownika, lecz także o tym, że każdy to indywidualna jednostka, której dobre samopoczucie zależy od wielu rozmaitych czynników, a także od rodzaju wykonywanej pracy. Aby dane środowisko pracy było przyjazne pracownikom, konieczne jest potraktowanie kwestii ergonomii w sposób holistyczny. Chodzi o dobre samopoczucie nie tylko na poziomie fizycznym, ale i mentalnym”, komentuje Elisabeth Slunge, Brand/Range/Design Director Kinnarps.

  Jeśli firma jest w stanie zaoferować swoim pracownikom zróżnicowane rozwiązania, tzn. takie, które odpowiadają im indywidualnym potrzebom i preferencjom, sprawia to, że czują się oni bardziej docenieni, a w efekcie są bardziej skuteczni. Dla większości osób objętych badaniem (76%), istotną kwestią jest również elastyczny czas pracy.

  O zdrowiu i ergonomii:

  • • Na dobre samopoczucie w pracy ergonomiczne wyposażenie biura składa się w takim samym stopniu, jak wysokie zarobki (79%)
  • • Większość ankietowanych osób (58%) doświadcza dolegliwości fizycznych – w tym m.in. bólów stawów, których źródłem może być jakość obecnych, bądź wcześniejszych stanowisk pracy. 
  • • 84% ankietowanych na pytanie - co wybraliby, gdyby musieli wybierać pomiędzy meblami biurowym, które są atrakcyjne wizualnie albo ergonomiczne, postawiło na ergonomię.
  • • 78% ankietowanych uważa, że ważne jest, aby mieć w biurze miejsce do pracy/odpoczynku w ciszy i spokoju
  • • 65% ankietowanych stara się pracować zmieniając swoją postawę w ciągu dnia, 49% z nich pracuje na stojąco, a 43% przyznaje, że korzysta z krótkich spacerów w ramach przerwy od pracy, aby zapobiec ryzyku wystąpienia chorób zawodowych.

   

  O BADANIU

  Firma Kinnarps zleciła agencji United Minds przeprowadzenie ilościowego badania omnibusowego wśród populacji Szwedów w wieku 18 - 80. Badanie przeprowadzono w okresie od 02.10 do 07.10.2015. Wzięło w nim udział 1501 osób. Odpowiedzi respondentów skategoryzowano według płci, wieku i regionu. Badanie miało charakter ankiety on-line.

  Jak duże znaczenie mają dla Pani/Pana następujące aspekty w kontekście dobrego samopoczucia w miejscu pracy?

  Millenialsi (1980-2000)

  1. 1. Wygodne/ergonomiczne meble 76%
  2. 2. Wysokie zarobki 75%
  3. 3. Elastyczne godziny pracy 74%
  4. 4. Możliwość pracy/odpoczynku w ciszy i spokoju 72%
  5. 5. Równość płci w miejscu pracy 70%

   

  Pokolenie X (1965-1979)

  1. 1. Wysokie zarobki 79%
  2. 2. Wygodne/ergonomiczne meble 77%
  3. 3. Elastyczne godziny pracy 75%
  4. 4. Możliwość pracy/odpoczynku w ciszy i spokoju 74%
  5. 5. Zaangażowanie firmy w działania na rzecz zdrowia 70%

   

  Baby boomers (1946-1964)

  1. 1. Możliwość pracy/odpoczynku w ciszy i spokoju 87%
  2. 2. Wysokie zarobki 84%
  3. 3. Wygodne/ergonomiczne meble 84%
  4. 4. Elastyczne godziny pracy 79%
  5. 5. Własne biuro 76%
   

  Promocja jesienno-zimowa 2016/2017

  Nowy program luster LED, dostępnych od ręki, zapewnia optymalne i komfortowe oświetlenie w łazience. Pole światła w górnej krawędzi lustra o natężeniu powyżej 300 LUX stanowi źródło bezpośredniego oświetlenia.

   

  Oświetlenie liniowe z LENS LINE LED

  LENS LINE LED oferuje nowe spojrzenie na projektowanie oświetlenia użytkowego. Oprawa w miejsce przesłony proponuje modularnie ułożone soczewki o wysokiej przepuszczalności (>90%).

   

  KONKURS: Magia ciepła w Twoim domu

  Wystartowała kampania reklamowa marki PURMO, której właścicielem jest jeden z największych producentów grzejników i systemów grzewczych na świecie – koncern Rettig ICC.

   

  Kinnarps pełen kolorów

  Kolory mają różny wpływ na nasze emocje i zachowania. Barwy zwiększają ekspresję, kreatywność, a także oddziałują na nasze dobre samopoczucie. Teraz otwieramy tubki z farbami Kinnarps i oferujemy siedem nowych, ekscytujących nasyconych kolorów!

   

  Mak i Floks Deante

  Dzięki deszczowniom Mak i Floks można wziąć zarówno orzeźwiający prysznic na początek dnia, jak i dłuższą, wieczorną kapiel o działaniu rozluźniającym. Nowości od Deante zapewnią przyjemne doznania, jednocześnie redukując napięcie.

   

  MEETBLOGIN 2015

  Festival Łódź Design to najciekawsze wydarzenie związane z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej, które powstaje we współpracy z międzynarodowymi kuratorami i artystami.

   

  KASPA: relacja z prezentacji

  7 października 2015 architekci i projektanci mieli okazję uczestniczyć w oficjalnej prezentacji, polskiej marki oświetleniowa KASPA. Klimatyczny showroom przy ulicy Spokojnej 7/4 odwiedziło ponad 40 osób. Przybyli spotkali się z właścicielami KASPA, poznali historię i niezwykle bogatą ofertę firmy.

   

  Balans, świadomość, równowaga - KONKURS

  Red Dot Design Award to nagroda dla projektantów i producentów przyznawana w dziedzinie szeroko pojętego wzornictwa. Nazywana często „Oskarem designu” lub „czerwoną kropką pożądania”, wręczana jest od sześćdziesięciu lat przez jedną z najważniejszych instytucji w świecie designu „Design Zentrum Nordhein Westfalen.” w Essen, w Niemczech.

   

  Stara Cegła Schodowa Elkamino

  Star Cegła Schodowa. Płytki przeznaczone do wykładania schodów, stopni itp. Płytki mają kształt litery L.

   

  GRZEJNIK LIBRA AUDIO - ENIX

  „Libra Audio” to najnowszy grzejnik z kolumną głośnikową firmy Enix. Spektakularne połączenie technologii grzewczej z wysokiej klasy sprzętem grającym.

   

  Przycisk uruchamiający wielkości smartfona

  Wśród przycisków spłukujących Geberit zdalny przycisk uruchamiający Sigma70 wyróżnia się jako produkt wyjątkowo ekskluzywny: nie jest większy od smartfona. Uruchamia się po delikatnym przyciśnięciu. Można go montować przy zabudowie masywnej i lekkiej, a także w meblach łazienkowych czy toaletowych.

   

  „Natura designu” na Łódź Design Festival

  Do niedzieli - 19 października w Łodzi trwa jedno z najważniejszych w kraju wydarzeń związanych z designem, podczas którego łódzka marka Deante prezentuje własne podejście do projektowania użytkowego.

   

  WARSAW BUILD 2014 ZA NAMI

  70 wystawców z 12 krajów, liczne prelekcje i wykłady, możliwość zapoznania się z ofertą konkurentów – taka była tegoroczna, druga już edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build.

   

  VII Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych

  Ideą targów WorldHotel jest przedstawienie pełnej i różnorodnej oferty produktów, usług i rozwiązań dla obiektów noclegowych o różnym standardzie.

   

  Warsaw Build

  Konferencje, wykłady, prelekcje, pokazy, debaty o architekturze i urbanistyce – i to wszystko w jednym miejscu! Program tegorocznych targów Warsaw Build aż kipi od wydarzeń skierowanych do architektów i projektantów wnętrz.

   

  zaloguj się

  Aby korzystać z pełnej funkcjonalności serwisu musisz się zalogować. Jeśli nie masz u nas konta przejdź do rejestracji.

  przypomnij hasło
  pamiętaj mnie