ARTcada.pl

ładuję
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Twój schowek

Elementów w schowku: 0

Przeciągnij tutaj i upuść produkt aby dodać go do schowka 
  Drukuj

  POLECAMY

  MEETBLOGIN 2015

  Festival Łódź Design to najciekawsze wydarzenie związane z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej, które powstaje we współpracy z międzynarodowymi kuratorami i artystami. Daje szansę wymiany myśli ludziom zainteresowanym wzornictwem przemysłowym, architekturą, sztuką i modą. W ramach tegorocznej edycji festiwalu, odbyły się również spotkania blogerów, w których uczestniczyła marka Purmo.

  Festiwal nie przypadkowo zlokalizowany jest w mieście z bogatą tradycją przemysłowo-włókienniczą. Doskonale wpisuje się w jego tożsamość i przyciąga do Łodzi wielu międzynarodowych gości. Pierwsza jego edycja ograniczała się do przeglądu wzornictwa polskiego, ale festiwal z czasem ewoluował wzbogacając program o nowe elementy. Aktualnie najważniejsze są wystawy główne, które stanowią źródło inspiracji dla projektantów i architektów. Jednak nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się wystawy towarzyszące, a także wydarzenia dodatkowe. Część z nich jest dedykowana konkretnej grupie uczestników jak np. MeetBlogIN, który skupia osoby prowadzące blogi wnętrzarskie.

  Marka Purmo zaproszona została przez organizatorów MeetBlogIn do objęcia patronatem wykładu historyka sztuki, projektantki wnętrz – Dagmary Jakubczak pt. „Myśl w projektowaniu, czyli gdzie kończy się design, a zaczyna kopia”. Punktem wyjścia była kwestia wyznaczenia granicy, między inspiracją a naśladowaniem w sztuce użytkowej. Jakubczak silnie podkreśliła, że w projektowaniu najważniejsza jest myśl twórcy oraz jej dalszy rozwój w pracach innych artystów. Analizowała przykłady dawnych dzieł sztuki, które wielokrotnie pobudziły wyobraźnię współczesnych projektantów. Jako możliwy przykład futurystycznej inspiracji, zaprezentowała obraz Kazimierza Malewicza „Czarny kwadrat na białym tle” (1915) oraz pionowe modele Purmo z linii grzejników dekoracyjnych (modele z katalogu Purmo 2015/2016). Dagmara Jakubczak zwracała też uwagę na sposób w jaki projektanci wpisują przedmioty użytkowe w przestrzeń. Jako kolejny, ciekawy przykład rozwinięcia myśli w projekcie, pokazała wnętrze z dominującą tzw. szklaną ścianą. Na zdjęciu widać było nowoczesny apartament z wielkim oknem podzielonym na różnej wielkości prostokąty. Architekt wybierając meble i przedmioty użytkowe kierował się geometrycznością ich kształtów.

  Drugim ciekawym wydarzeniem, w którym jako ekspert uczestniczył przedstawiciel marki Purmo, była dyskusja panelowa nt. „Nie sztuka być projektantem” pod patronatem Ceramiki Paradyż z udziałem IKEA. W dyskusji tej skupiono się na analizie głównych problemów projektanta w komunikacji ze zleceniodawcą. Wielokrotnie podkreślano, że blogi wnętrzarskie spełniają dzisiaj funkcje doradcze i edukacyjne. A autorzy tekstów stają się ekspertami, do których można zwrócić się o radę w zakresie urządzana i wystroju wnętrz. Dyskusja panelowa była skierowana do osób piszących blogi o treści nawiązującej do tematyki architektury, designu i DIY.

  Tegoroczny ŁFD zakończył się w niedzielę (18.10) i podobnie jak w poprzednim roku, zgromadził tysiące gości, nie tylko z Polski. Dodatkową jego wartością była możliwość uczestniczenia w wykładach oraz wymiana doświadczeń, także w świecie wnętrzarskiej blogosfery.

  ZAPRASZAMY NA BLOGA: www.purmosfera.pl

  Purmosfera to blog poradnikowo-lifestylowy skierowany do czytelników poszukujących modnych i innowacyjnych rozwiązań dla domu. W szczególności porad z zakresu ogrzewania i doboru odpowiednich modeli grzejników.

   

  Promocja jesienno-zimowa 2016/2017

  Nowy program luster LED, dostępnych od ręki, zapewnia optymalne i komfortowe oświetlenie w łazience. Pole światła w górnej krawędzi lustra o natężeniu powyżej 300 LUX stanowi źródło bezpośredniego oświetlenia.

   

  Oświetlenie liniowe z LENS LINE LED

  LENS LINE LED oferuje nowe spojrzenie na projektowanie oświetlenia użytkowego. Oprawa w miejsce przesłony proponuje modularnie ułożone soczewki o wysokiej przepuszczalności (>90%).

   

  KONKURS: Magia ciepła w Twoim domu

  Wystartowała kampania reklamowa marki PURMO, której właścicielem jest jeden z największych producentów grzejników i systemów grzewczych na świecie – koncern Rettig ICC.

   

  Kinnarps pełen kolorów

  Kolory mają różny wpływ na nasze emocje i zachowania. Barwy zwiększają ekspresję, kreatywność, a także oddziałują na nasze dobre samopoczucie. Teraz otwieramy tubki z farbami Kinnarps i oferujemy siedem nowych, ekscytujących nasyconych kolorów!

   

  Ergonomia wyposażenia biurowego równie ważna co wysokość płacy

  Po raz pierwszy w historii Szwecji pod jednym dachem pracują cztery pokolenia. Sytuacja ta z pewnością ma wpływ na kształt dzisiejszych środowisk pracy, ale być może w inny sposób, niż można by się tego spodziewać.

   

  Mak i Floks Deante

  Dzięki deszczowniom Mak i Floks można wziąć zarówno orzeźwiający prysznic na początek dnia, jak i dłuższą, wieczorną kapiel o działaniu rozluźniającym. Nowości od Deante zapewnią przyjemne doznania, jednocześnie redukując napięcie.

   

  KASPA: relacja z prezentacji

  7 października 2015 architekci i projektanci mieli okazję uczestniczyć w oficjalnej prezentacji, polskiej marki oświetleniowa KASPA. Klimatyczny showroom przy ulicy Spokojnej 7/4 odwiedziło ponad 40 osób. Przybyli spotkali się z właścicielami KASPA, poznali historię i niezwykle bogatą ofertę firmy.

   

  Balans, świadomość, równowaga - KONKURS

  Red Dot Design Award to nagroda dla projektantów i producentów przyznawana w dziedzinie szeroko pojętego wzornictwa. Nazywana często „Oskarem designu” lub „czerwoną kropką pożądania”, wręczana jest od sześćdziesięciu lat przez jedną z najważniejszych instytucji w świecie designu „Design Zentrum Nordhein Westfalen.” w Essen, w Niemczech.

   

  Stara Cegła Schodowa Elkamino

  Star Cegła Schodowa. Płytki przeznaczone do wykładania schodów, stopni itp. Płytki mają kształt litery L.

   

  GRZEJNIK LIBRA AUDIO - ENIX

  „Libra Audio” to najnowszy grzejnik z kolumną głośnikową firmy Enix. Spektakularne połączenie technologii grzewczej z wysokiej klasy sprzętem grającym.

   

  Przycisk uruchamiający wielkości smartfona

  Wśród przycisków spłukujących Geberit zdalny przycisk uruchamiający Sigma70 wyróżnia się jako produkt wyjątkowo ekskluzywny: nie jest większy od smartfona. Uruchamia się po delikatnym przyciśnięciu. Można go montować przy zabudowie masywnej i lekkiej, a także w meblach łazienkowych czy toaletowych.

   

  „Natura designu” na Łódź Design Festival

  Do niedzieli - 19 października w Łodzi trwa jedno z najważniejszych w kraju wydarzeń związanych z designem, podczas którego łódzka marka Deante prezentuje własne podejście do projektowania użytkowego.

   

  WARSAW BUILD 2014 ZA NAMI

  70 wystawców z 12 krajów, liczne prelekcje i wykłady, możliwość zapoznania się z ofertą konkurentów – taka była tegoroczna, druga już edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build.

   

  VII Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych

  Ideą targów WorldHotel jest przedstawienie pełnej i różnorodnej oferty produktów, usług i rozwiązań dla obiektów noclegowych o różnym standardzie.

   

  Warsaw Build

  Konferencje, wykłady, prelekcje, pokazy, debaty o architekturze i urbanistyce – i to wszystko w jednym miejscu! Program tegorocznych targów Warsaw Build aż kipi od wydarzeń skierowanych do architektów i projektantów wnętrz.

   

  zaloguj się

  Aby korzystać z pełnej funkcjonalności serwisu musisz się zalogować. Jeśli nie masz u nas konta przejdź do rejestracji.

  przypomnij hasło
  pamiętaj mnie