Witamy na forum dyskusyjnym użytkowników serwisu ARTcada.pl

Dzisiaj jest poniedziałek 22 paź 2018, 00:22

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy klient ma zawsze rację
PostZamieszczono: środa 25 sty 2012, 10:25 

Witam,
Mam problem przy realizacji, pewnie każdemu znane zagadnienie jak przeforsować swoją wizję, ale ręce mi już opadają. W skrócie – na niewielkiej przestrzeni klientka chce ustawić ogromny narożnik i równie wielkie fotele (prawie 120 x 120 cm - sztuka). Robiłem wszystko żeby jej niespełna 20 metrowy pokój dzienny był przestronny widny i funkcjonalny – a wybraliśmy się do sklepu i zobaczyła fotele „w których się zakochała”. Tłumaczyłem , pokazywałem ( nawet karton tej wielkości ustawiłem ) aby łatwiej można było sobie wyobrazi co stanie się z przestrzenia. Nic nie pomaga. W projekcie ma o wiele mniejszy wypoczynek – powiedziałbym że proporcjonalny. Ale nic to – uparła się i już , a przy kolejnych dyskusjach zaczyna mnie traktować jakbym chciał jej krzywdę zrobić.

Macie jakiś skuteczny sposób żeby przekonać klienta, a może niepotrzebnie się upieram. Tylko jak o tym pomyśle, to jakoś tak żal pozwolić inwestorowi wszystko popsuć.

Tytuł: Re: Czy klient ma zawsze rację
PostZamieszczono: środa 25 sty 2012, 10:58 

- uważam , że jeśli ewidentnie nie ma racji - należy próbować ją przekonać wszelkimi sposobami . Jeśli jednak się zaprze wszystkimi 4 łapami to umówmy się to jej inwestycja, jej pieniądze a jeśli to jej dom to Ona tam będzie mieszkać i ma się dobrze czuć!

PostZamieszczono: środa 25 sty 2012, 11:18 

No właśnie – tylko już chyba sposobów mi zabrakło. Odpuścić – tylko juz widzę jak za pół roku ( jak nie wcześniej) stwierdzi że to nie jest dobre rozwiązanie – a przecież kto projektował ? – ja.

PostZamieszczono: środa 25 sty 2012, 11:26 

To jest trudna kwestia, wymagająca w zależności od klienta-wyjątkowej delikatności albo zdecydowanej stanowczości… Osobiście staram się na tyle przegadać z klientem jego wizje aby wyczuć, czy to moja bajka, czy nie… Zawsze staram się tłumaczyć sobie, że to klient będzie w tym wnętrzu mieszkał a nie ja i to on ma się w nim dobrze czuć, ale nigdy nie robię niczego wbrew sobie. Oczywiście „de gustibus non est disputandum” ale są pewne granice, których nie przekraczam…

PostZamieszczono: środa 25 sty 2012, 12:45 

Dobrze jest mieć to wszystko w jakiejś formie pisemnej, np. z tymi fotelami to bym napisała do pani maila ,że owszem fotele są nieziemsko piękne i doskonale rozumiem jej zatchwyt ale ,żeby sprawę przemyślała bo po jakimś czasie kiedy będzie jej niewygodnie zachwyt minie i będzie miała żal sama do siebie lub projektanta, Słowem trzeba jeszcze raz zagaić na piśmie. Póżniej zawsze będziesz mógł odgrzebać maila , żeby przypomnieć że jednak radziłeś coś innego!

PostZamieszczono: środa 25 sty 2012, 12:48 

Mam takie samo zdanie jak przedmówca-jeśłi nie ma na klientkę siły-przystałabym na jej propozycję, ale napisałabym do projektu załącznik w którym wyłuszczam sprawę, zrzekam się odpowiedzialności za wybór mebla i konsekwencje z tym związane i proszę inwestorkę o podpis… Tylko tak można się chyba względnie zabezpieczyć przed ewentualnymi skargami i roszczeniami w przyszłości…

PostZamieszczono: niedziela 14 gru 2014, 11:11 

Zawsze staram się tłumaczyć sobie, że to klient będzie w tym wnętrzu mieszkał a nie ja i to on ma się w nim dobrze czuć, ale nigdy nie robię niczego wbrew sobie. Oczywiście „de gustibus non est disputandum” ale są pewne granice, których nie przekraczam…???

PostZamieszczono: sobota 17 sty 2015, 06:35 

To że klient zbiera różne koncepcje czasem mniej lub bardziej trafione po czasopismach to jedna sprawa,/ swoja drogą super by było gdyby tak ktoś weryfikował zdjęcia i koncepcje z różnych czasopism z rzeczywistością podstawami ergonomii czy choćby zdrowego rozsądku-to chyba powinien być odrębny wątek/ druga natomiast ,że nasze koncepcje jak i wszystkie często przechodzą nie tylko przez naszego inwestora ale i ciotki wujków a nawet sąsiadki

PostZamieszczono: niedziela 29 sty 2017, 11:51 

Hej, mam pytanie, pisze tutaj, bo nie znalazłem odpowiedniego wątku. Jak reklamujecie swoje usługi? Dopiero zaczynam i wpadłem na pomysł, że będę rozdawał ulotki na nowo wybudowanych osiedlach. Jak myślicie? przy okazji, jest tu może ktoś kto może polecić fany i tani punkt, gdzie zrobią mi druk ulotek, Warszawa .

PostZamieszczono: sobota 24 lut 2018, 23:22 

Zamiast ulotki która kazdy wyrzuci rozdaj moze jakas broszuke poradnikowa która z jednej strony pokaze cie jako eksperta mającego wiedzę a z drugiej będzie praktyczna, będzie zawierać wstępne porady i przez to ludzie jej nie potraktują jak spamu i nie wywalą do kosza. Udzielenie w takiej branży jak ta pierwszej wstępnej i prostej ale szczerej i dobrej porady często otwiera drzwi do zakupu dalszej usługi już za pieniądze.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.